İNŞAATINDA İŞÇİ OLARAK ÇALIŞTIĞI KÜTÜPHANEYE TIP ÖĞRENCİSİ OLARAK DÖNDÜ

Elazığ'da yaşayan Hasan Coşkun, 5 yıl önce inşaatında işçi olarak çalıştığı Fırat Üniversitesi Kütüphanesinde şimdi tıp öğrencisi olarak ders çalışıyor, araştırma yapıyor. Elazığ'da 2016 yılında yapımına başlanan Fırat Üniversitesi kütüphanesinde ailesine

İNŞAATINDA İŞÇİ OLARAK ÇALIŞTIĞI KÜTÜPHANEYE TIP ÖĞRENCİSİ OLARAK DÖNDÜ

Elazığ'da 2016 yılında yapımına başlanan Fırat Üniversitesi kütüphanesinde ailesine destek olmak için çalışan 23 yaşındaki Hasan Coşkun, bir yandan da üniversite sınavına hazırlandı. Üniversite sınavına girerek hayali olan Tıp Fakültesi'ni kazanan Hasan Coşkun, inşaatında işçi olarak çalıştığı kütüphaneye yıllar sonra öğrenci olarak gelerek ders çalışıyor, bilimsel araştırmalar yapıyor.

İNANILMAZ BİR DUYGU

İnşaatında çalıştığı kütüphanede tıp fakültesi öğrencisi olarak ders çalışmanın inanılmaz bir duygu olduğunu ifade eden Hasan Coşkun, "Yaz aylarında fırsat bulduğum zamanlarda aileme destek olmak için farklı işlerde çalıştım. Bir inşaat şirketindeyken Fırat Üniversitesinin kütüphanesinin inşaatında çalıştım. Sonrasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Burada ders çalışmaya geldiğim zaman çok güzel duygu. Çok mutlu oldum. Zamanında inşaatında çalışıp para biriktirmeye çalıştığım yerde şimdi doktor olarak derslerime çalışmak ve okul sonrası uzmanlığım için çalışmak inanılmaz iyi hissettiriyor" diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1