İŞADAMI CİNAYETİNDE SAVCI MÜEBBET İSTEDİ

Antalya'da 16 Haziran gecesi araç park yeri nedeni ile çıkan tartışmada sırtından bıçaklanması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden işadamı Erkan Şahin'in katil zanlısı Halil İbrahim Dörtkardeş'in (36) müebbet hapsi talep edildi. Cinayet savcısı tarafından

İŞADAMI CİNAYETİNDE SAVCI MÜEBBET İSTEDİ

Cinayet savcısı tarafından hazırlana iddianamede Erkan Şahin'in 16 Haziran tarihinde Antalya'da Muratpaşa ilçesi Çağlayan Mahallesi 2032 sokak no.22'de meydana geldiği. Yaşadığı apartmana oğlu ile birlikte gelen Erkan Şahin, aracın park etmeye çalışırken bina önünde bulunan Halil İbrahim Dörtkardeş ile tartıştığı, tartışmanın büyümesi üzerine araya Şahin'in yakınları girerek Halli İbrahim Dörtkardeş'i uzaklaştırdı.

HASTANEDE ÖLDÜ

Bu sırada 11'inci katta oturan annesinin dairesine girip çıkan Halil İbrahim Dörtkardeş asansörden inerken Erkan Şahin ile yeniden karşılaştığını. Şahin'e "Gel işareti" yaparak yanına çağırdığını. Bunun üzerine Erkan Şahin'in üzerine yürümesi sonucu çıkan kavgada cinayet zanlısının bıçağı bir kaç kez savurarak isabet ettirdiği ve almış olduğu bıçak darbesi sonucu ağır yaralandığı, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiğine yer verdi. Cinayet zanlısının TCK 81/1 maddesi gereği "kasten adam ölüme" sucundan 25 yıldan 30 yıla kadar hapsini talep etti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1