İSTANBUL’DA EĞLENCE MEKâNLARINA DENETİM

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Beşiktaş ve Beyoğlu’nda eğlence mekânlarına yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde eğlence mekânlarının evrakları kontrol edilirken turistlerden fahiş hesap alan ve sigara yasağına dikkat etmeyen işletmelere ceza kesildi. İstanb

İSTANBUL’DA EĞLENCE MEKâNLARINA DENETİM

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ile Turizm Şube Müdürlüğü ekipleri Beyoğlu ve Beşiktaş'ta eğlence mekânlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Turizm Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde turistleri belirli mekânlara yönlendiren ve halk arasında , "Hanutçu" adı verilen kişilere yönelik inceleme yapıldı. Yapılan denetimlerde hanutçuluk yaptığı belirlenen bir kişiye 210 lira ceza kesildi.

RUHSATSIZ MEKAN MÜHÜRLENDİ

Tarlabaşı'nda yapılan denetimlerde ruhsatsız çalışan bir işletme mühürlendi. Mekânda kaçak personel çalıştırılması sebebiyle 160 bin lira ceza kesildi. İşletmede bulunanlar karakola götürüldü. Ayrıca kaçak olarak personel çalıştıran bir işletmeye 90 bin lira ceza kesilirken yasak olmasına rağmen nargile içilmesine müsaade eden bir işletmeye de 35 bin lira ceza kesildi. Tarlabaşı'nda ise kaçak personel çalıştıran bir işletmeye 160 bin lira ceza kesildi.

BEŞİKTAŞ VE BEYOĞLU'NDA SİGARA DENETİMİ

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Beşiktaş ve Beyoğlu'nda eğlence mekânlarına yönelik sigara yasağı denetimi yapıldı. Denetimlerde sigara yasağına uymayan bir işletmeye ceza kesildi. Ayrıca mekanda sigara içen bir kişi de ayrıca ceza kesildi. Ekiplerin denetimlerinin gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edeceği öğrenildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 01:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1