İSTANBUL TRAFİĞİNDE HER AKŞAM AYNI ÇİLE

İstanbul’da yağan yağmurla birlikte akşam saatlerine doğru yoğunluk yüzde 70’lere kadar yükseldi. İstanbul'da yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla toplu taşımada ve trafikte de yoğunluğun yaşanmasına neden oldu. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılının başlamasıyl

İSTANBUL TRAFİĞİNDE HER AKŞAM AYNI ÇİLE

İstanbul'da yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla toplu taşımada ve trafikte de yoğunluğun yaşanmasına neden oldu. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılının başlamasıyla İstanbul'da yaklaşık 3 milyon öğrenci ve 200 bin öğretmen ders başı yapması 20 bin kadar servisin yollara çıkması ve üniversite öğrencilerinin de okula başlaması trafiği sabah akşam felç etti.

HER GÜN ARTIŞTA!

Pandemide insanların toplu ulaşım yerine kendi araçlarını tercih etmesi ve okulların başlaması ile velilerin özel araçları ile yola çıkması İstanbul trafiğinin her gün artmasına neden oldu. Uzmanlar pandemiden sonra Okulların açılması ile birlikte trafiğe günlük 350 bin aracın ilave olduğunu, okulların açılmasıyla beraber hem trafikte hem de toplu ulaşımda anormal bir artış yaşandığını kaydettiler.

İstanbul'da metrobüs duraklarında yoğunluk | Video

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1