İZMİRLİ 2 BEBEK ANNESİ, EŞİNİN DÜKKANINDA 'OTO BAKIM USTASI' OLDU

İzmir'in Selçuk ilçesinde oturan 33 yaşındaki Deniz Ulaş Yılmaz, eşine ilişik iş durumunda vasıtaların temizliğinden seramik kaplamasına denli herhangi bir muhtelif işi yapıyor.

İZMİRLİ 2 BEBEK ANNESİ, EŞİNİN DÜKKANINDA 'OTO BAKIM USTASI' OLDU
İzmir

Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu Yılmaz, derinliğine seneler gezim sektöründe çalıştı. Evlendikten sonradan mesleğine ortak müddet ara sağlayan Yılmaz, emektar çalışmış olduğu iş yeriyle anlaştı fakat Kovid-19 salgını zımnında işe başlaması ertelendi.

Evde gereksiz ara vermek hesabına eşinin oto bakım üstüne çalışkanlık yayınlayan iş hesabına gidip gelmeye başlamış olan Yılmaz, ortak müddet sonradan sahn arkadaşına iane etmeye değişmeyen verdi. Eşinden işin inceliklerini öğrenen dinç kadın, vasıtaların seramik kaplaması, ispit temizliği, ayrıntılı harbilik ve çizgi yama kabil işlemlerini yapıyor.

Deniz Ulaş Yılmaz, AA muhabirine, eşiyle gezim sektöründe çalışırken tanışıp evlendiklerini söyledi.

Turizmin yavaşladığı çağda eşinin ek sağlık benzeri oto bakım ve restorasyon noktayı açtığını özetleyen Yılmaz, "Çocuklar olunca turizmde bitmeme edemedim. Evde durmayı sevmem. 2 bebeğimle eşimin yanına geliyordum. Çocuklar büyüyünce onları kreşe başlattık. Zaman ağız ağıza bana kaldı. Eski işime dönecektim fakat pandemi olunca başlayamadım. O sebepten eşime korumak istedim." dedi.

Başta yapabileceği işlerden başladığını dile getiren Yılmaz, ortak müddet sonradan da eşinin dükkanı büyüttüğünü anlatım etti.

Gelen vasıtaların bakımı ve temizliği dair hepsi bilgileri gözden geçirdiklerini özetleyen Yılmaz, şu şekilde konuştu:

"Aracın üstündeki kılcal çizikleri yahut kirlerini bertaraf etmek düşüncesince çalışıyoruz. Sonrasında seramik kaplamasını yapıyoruz. Aracın tavanından başlayıp en uslu detayına derece gelişigüzel yerini iyice ayıklayıp bakımını yapıyoruz. Konsoldan kapının menteşesine, redif lastiğe derece gelişigüzel noktayı temizliyoruz. Gelen ara bulucu ortak nevi sıfırlayıp malikine tasdik ediyoruz. Burada ortak karı bulunduğunu gören insanoğlu araçlarını elan baş döndürücü istinaden tasdik ediyor. Özellikle eş şoförler düşüncesince arada sırada uran ortamına girmesi zorba olabiliyor. Benim ve evlatlarımızın varlığı şahısların buraya elan baş döndürücü ilgi etmesini sağlıyor."

Kemal Yılmaz da biricik başına bu işi yaparken vasıtaların detaylarıyla çabalamak düşüncesince yardıma gereksinimi olduğunu, eşinin de namına bu mevzuda iane ettiğini söyledi.

Eşinin şu an hepsi işleri yaptığını tamlayan Yılmaz, "Eşimi görenler 'Gerçekten mi o yapıyor?' diyor. Burada eşimle çalıştığımız düşüncesince müşterilerde güvenlik duygusu da oldu. Genelde görenlerin hoşuna gidiyor. Kadınlara yakıştırılmayan ortak iş güçlükle eşimle en iyisini hazırlamaya çalışıyoruz. Müşterimiz de mevrut vasıtaların kalitesi de arttı. Daha birinci sınıf iş çıkarmaya başladık." dedi.Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1