KAÇIRILAN İŞ İNSANI SERBEST BIRAKILDI

Adana’da 70 milyon liralık mal varlığının satışı için vekalet verdiği 4 kişi tarafından kaçırılan ve bir dönem Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın yöneticiliğini de yapan iş insanı Koray Sarısaçlı,(56) serbest bırakılarak evine döndü. Kaçırılma olayı ile ilgili 3

KAÇIRILAN İŞ İNSANI SERBEST BIRAKILDI

Olay, 8 Eylül'de Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; 'Suç Örgütü Soruşturması' kapsamında kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın bir dönem yöneticiliği yapan iş insanı Koray Sarısaçlı, işyerinden çıktığı sırada yüzlerini bez parçasıyla gizleyip, ellerine eldiven takan 4 kişinin saldırısına uğradı. Zanlılar, Sarısaçlı'yı plakası sökülen otomobile bindirip kaçırdı.

İhbar üzerine Gasp Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Bölgedeki 200 güvenlik kamerasını mercek altına aldı. Sarısaçlı'yı kaçıran kişilerin, yine Furkan Vakfı ile bağlantısı olan Rıdvan T. (31), Yusuf T. (33), Erol A. (34) ve Haydar A. (39) olduğu tespit edildi. Zanlıların, olaydan bir saat önce bölgeye gelip, önce aracın plakasını söktüğü, sonra da mahallede tur atıp, Sarısaçlı'yı beklediği belirlendi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1