KADIKÖY'DEKİ GÖZALTI OLAYINA VALİLİK'TEN AÇIKLAMA: O POLİSLER GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Dün İstanbul Kadıköy'de koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim yapan polis ekiplerinin mukavemet gösteren bir kadını gözaltına aldığı sırada çekilen görüntüler sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Son dakika haberine göre İstanbul Valiliği tarafından olaya ilişkin aç

KADIKÖY'DEKİ GÖZALTI OLAYINA VALİLİK'TEN AÇIKLAMA: O POLİSLER GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Kadıköy'deki gözaltı olayı hakkında İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kadıköy ilçemiz Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan "Sağlık İçin Hepimiz İçin COVİD-19 denetlemeleri" sırasında R.B isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur.

POLİS MEMURLARINA HAKARET ETTİ

Polis memurlarının uyarısına R.B. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür.

Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.

Son Dakika Haberi | İstanbul Kadıköy'de polisin müdahale ederek gözaltına aldığı kadın olayı ile ilgili flaş gelişme | Video

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul