KAHRAMAN KÖYLÜYE 'TRAKTÖR' SÖZÜ

“Ciğerlerimiz yanarken bir traktörün lafı olmaz” demişti... Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kahraman köylüyü ziyaret etti, traktör sözü verdi. Denizli'nin Buldan İlçesi'nde çıkan orman yangınında gözünü kırpmadan traktörünü alevlerin ortas

KAHRAMAN KÖYLÜYE 'TRAKTÖR' SÖZÜ

Denizli'nin Buldan İlçesi'nde çıkan orman yangınında gözünü kırpmadan traktörünü alevlerin ortasına sürüp yardım bekleyen itfaiyecilere su ulaştıran ve son anda traktöründen atlayarak kurtulan Süleyman Köylüoğlu'nu Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan evinde ziyaret etti. Küle dönenen traktörü gören Başkan Zolan, "O cesaretin ve kahramanlığının karşısında bir traktörün lafı olmaz. Sözüm söz. En kısa zamanda traktörüne kavuşacaksın." dedi.

TRAKTÖRÜNÜ ALEVLERİN İÇİNE SÜRDÜ

Denizli'nin Buldan ilçesi Türlübey Mahallesi'nde önceki gün belirlenemeyen bir çıkan yangında kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekiplerine destek olmak isteyen Süleyman Köylüoğlu tankerine su doldurarak traktörüyle olay yerine koşmuştu. Bir grup itfaiyecinin yangınlar arasında susuz kaldığını gören Kölüoğlu gözünü bile kırpmadan traktörünü alevlerin içine sürmüş ve bir faciayı önlemişti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1