KAKAO KELİMESİNİN DİĞER ADI NEDİR?

Beyin sağlığı açısından faydaları saymakla bitmeyen bulmacalar, yediden yetmişe herkesin ilgisini çekmektedir. Bir kısmı kelimeler bir kısmı da rakamlar üzerine kurulan bu bulmacalarla ilgili; “Kakao kelimesinin diğer adı nedir?” sorusu dikkat çekiyor. İşte Kakao kelimesinin

KAKAO KELİMESİNİN DİĞER ADI NEDİR?

Bulmacalar pek çok kişinin hobileri arasında yer alır. Klasik türlerinin yanında son yıllarda dijital bulmaca seçenekleri de tercih edilmektedir. Ancak bazı bulmacalarda cevabı bulunamayan ve merak edilen sorular, bulmaca severleri zora sokar. Bu karşılığı bulunamayan sorular arasında "Kakao kelimesinin diğer adı nedir?" bilinmezi de yer alıyor. Kakao kelimesinin diğer adı ve eş anlamlısı haberimizde.

Kakao Kelimesinin Anlamı Nedir?

Kakao mutfaklarımızda bulunan ve mutfaklarımızda genellikle tatlılarımızda sıkça kullandığımız malzemelerimizden bir tanesidir. Kakao ikiçeneklilerden, Amerika'nın sıcak bölgelerinde yetiştiği bilinen, boyu on metreye kadar büyüyebilen, almaşık yaprakları bulunan, düzgün ve minik çiçekleri bulunan, salatalık biçimli meyveleri olan bir ağaç. Ve bu ağacın meyvesinin çekirdeğine verilen isimdir. Ayrıca bu çekirdeklerin öğütülüp toz hale getirilmesi ile elde edilen toza verilen isimdir.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1