KAYSERİ'DE 5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen Kayseri Bilim Merkezi 5. Bilim Şenliği başladı. Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde faaliyet gösteren ve Türkiye'deki 6 TÜBİTAK destekli bilim merkezinden birisi olan Kayseri Bilim Merkezi'nde 5. Bilim Şenliği ö

KAYSERİ'DE 5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde faaliyet gösteren ve Türkiye'deki 6 TÜBİTAK destekli bilim merkezinden birisi olan Kayseri Bilim Merkezi'nde 5. Bilim Şenliği örenle açıldı. Açılış törenine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile öğrenciler katıldı.

BİLİM MERKEZİ'NE 500 BİN ZİYARETÇİ

Törende konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bilim Merkezi'ni kurulduğu günden bu yana yaklaşık 500 bin kişinin ziyaret ettiğini belirterek; "Şükürler olsun Kayseri Bilim Merkezi'miz kurulduğu günden bu yana yaklaşık 500 bin kişi tarafından ziyaret edilmiş durumda. Demek ki bilime ve bilgiye önem veren şehirde olduğumuzu, hep söylüyoruz ya Makarr-ı ulema, Makarr-ı evliya, veliler ve alimler şehri Kayseri'mizin kadir kıymetini bilmeliyiz" diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1