KEMERBURGAZ'DA ATLI DENETİM

İstanbul ormanlarını yangınlardan korumak için Kemerburgaz ormanlarına drone ve atlı polislerle denetim yapıldı Eyüpsultan sınırlarında bulunan ormanlık alanlarda denetimler devam ediyor. Bu denetim kapsamında, Kurt Kemeri piknik alanında emniyet, jandarma, itfaiye, Eyüpsultan Beled

KEMERBURGAZ'DA ATLI DENETİM

Eyüpsultan sınırlarında bulunan ormanlık alanlarda denetimler devam ediyor. Bu denetim kapsamında, Kurt Kemeri piknik alanında emniyet, jandarma, itfaiye, Eyüpsultan Belediyesi ekipleri, arama kurtarma ekipleri, atlı polisler ve drone eşliğinde denetim gerçekleştirildi.

Eyüpsultan Belediyesi Türkiye'de yaşanan yangınlar nedeniyle her ihtimale karşı denetimlerini başlattı. Eyüpsultan Kurt Kemeri piknik alanında gerçekleştirilen denetlemelerde atlı polisler ormanı gezdi. Görülemeyecek olan tehlikelere karşı ise drone ile tüm orman izlendi. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'in de katıldığı denetlemede ayrıca her türlü yangın olasılığına karşı tatbikat da yapıldı. Başkan Köken, "İlçemizin sınırlarının bir bölümü ormanlarla kaplı. Haliyle bu riskli alanda bizim baştan tedbirli olmamız lazımdı. Türkiye'de bu yangınlar çıktığından beri sıkı çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1