KIBRIS TÜRK POSTA TARİHİ SERGİSİ AÇILDI

“KIBRIS Türk Posta Tarihi Sergisi” ile Kazak Sanatçı Andrey Orazbayev’in “Sınırsız” adlı kişisel sergisi, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay tarafından Yakın Doğu Üniversitesi İrfan Günsel Kongre Merkezi Sergi Salonunda açıldı. Bayındırlık ve

KIBRIS TÜRK POSTA TARİHİ SERGİSİ AÇILDI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay sergilerin açılışında yaptığı konuşmada, Yakın Doğu Oluşumu'nun eğitim, bilim ve teknoloji alanında gerçekleştirdiği atılımlarla adından söz ettiren önemli bir kuruluş olduğunu kaydetti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Posta Dairesi'nin 57 yıl önce kurulduğunu hatırlatan Bakan Canaltay, teknoloji ile birlikte posta hizmetlerinde kullanılan materyallerde önemli bir dönüşüm yaşandığını söyledi.

Yakın Doğu Oluşum Müzeler Dairesi Başkanı Prof. Dr. Ali Efdal Özkul ise, "Sanata ve müzeciliğe önem vererek tüm KKTC halkına yıllarca gurur duyacakları, yaşatıp koruyacakları, çağdaş bir alan yarattık. Bizler müzelerimizde modern eserlerle tarihi özellikleri de olan geleneksel eserleri bir araya getirerek modern müzecilikte yeni bir anlayış oluşturuyoruz" dedi.

İngiliz sömürge devrinden başlayarak 20'inci yüzyılın ortalarına kadar posta hizmetlerinde kullanılan ve her biri bir tarih barındıran materyaller Ağustos ayı sonuna kadar ziyarete açık olacak.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1