KILIK DEĞİŞTİRME TAKTİĞİYLE DENETLİYORLAR

Son günlerde ticari taksilere yönelik artan “yolcu seçme” ve “taksimetre açmama” şikayetlerinin ardından denetim çalışmalarını sıklaştıran Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri bugün yine daha iyi bir ulaşım için sahada görev başındaydı. Fatih Aksaray’da kont

KILIK DEĞİŞTİRME TAKTİĞİYLE DENETLİYORLAR

Son dönemlerde ticari taksi şoförlerine dair sıkça gündeme gelen şikayetlerin denetim çalışmalarını sıklaştıran Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih Aksaray'da kontrol noktası oluşturarak taksi denetimi gerçekleştirdi. Kontrol noktasında durdurulan taksilerde çalışma ruhsatı ve emniyet kemeri kontrolü gerçekleştiren ekipler, şoförlerin yolcu seçip seçmediklerini ve taksimetre açıp açmadıklarını kontrol edebilmek için ilginç bir yola başvurdu.

TURİST KILIĞINA GİRİP DENETİM YAPTILAR
Ellerine aldıkları valizle zaman zaman Arap zaman zaman İranlı turist taklidi yapan ekipler durdukları taksilerde denetim gerçekleştirdi. Kimi şoför yolcu kılığındaki polislerle taksimetre açmadan pazarlık yaptı, kimi şoför gidilmesi gereken yol için uzun rotayı tercih etmek istedi. Şoförlerin kural ihlali yaptıklarını belirleyen ekipler, araçları kontrol noktasına çekerek şoförler hakkında işlem başlattı araçlarını trafikten men etti.

BAHANELERİ FARKLIYDI
Kural ihlali yaptıkları gerekçesiyle polis ekipleri tarafından durdurularak haklarında işlem başlatılan ve araçları trafikten men edilen şoförlerin bahaneleri ise çok farklıydı. Kimi şoför "ben yolcu seçmedim" dedi, kimi şoför ise "Fiyatta anlaştıktan sonra taksimetreye gerek yok" dedi. Hem suçlu hem güçlü dedirten cevaplar ise cezai işlem uygulanmasına engel olmadı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1