KİMLİĞİNİ ÇALDIRAN KADININ HAYATI KARARDI! 'ÇETE LİDERİ DEĞİL, EV KADINIYIM'

Adana'da yaşayan Servet Karaca'nın başına gelenler filmleri aratmayacak türden. Karaca, 2005 yılında Kaybettiği kimliği yüzünden 30 kişiyi 18 milyon lira dolandıran çetenin lideri olduğu gerekçesiyle yargılanıyor. Yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu ifade

KİMLİĞİNİ ÇALDIRAN KADININ HAYATI KARARDI! 'ÇETE LİDERİ DEĞİL, EV KADINIYIM'
Adana'da yaşayan 4 çocuk annesi Servet Karaca'nın (45), 2005'te içinde kimliği bulunan cüzdanı çalındı. Yeni kimlik çıkartan Karaca, 2008'de Adana Emniyet Müdürlüğü'nden arayan polisin "Kırmızı bültenle aranıyorsunuz. Çete lideri olarak Kayseri'de yargılanıyorsunuz" sözlerini duyunca şok oldu. Kimliğinin kullanıldığını öğrenilen Karaca, Kayseri'de çete suçlamasıyla hâkim karşısına çıkarıldı. Karaca yaşadıklarını şöyle anlattı:
Eşimi kaybettikten sonra dul ve yetim aylığı alıyordum. Kapıcılık yapıp, bir ailenin çocuğuna bakıyordum. Çocuklarıma bakmak için süt satıyordum. Polis bana çete lideri ve kırmızı bültenle arandığımı söylediği an dünyam başıma yıkıldı. Kayseri'de görülen davaya çete lideri sanık olarak çıktım. 30 kişiyi 18 milyon TL dolandırmışım. Hâkim, "Bu parayı nasıl ödeyeceksin" dediğinde dondum kaldım. Suçlamaları kabul etmedim Mahkemem devam ediyor. Ağır cezada yargılanıyorum.
Hayatımı zindana çeviren olay kimliğimi kaybetmem oldu. Devlet büyüklerimden yardım istiyorum. Evimin kredisini güçlükle ödüyorum. Psikolojim bozuldu ve hayatım alt üst oldu. Ben çete lideri değil ev kadınıyım. Tek suçum kimliğimi kaybetmek.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1