KIRIKKALE SİMİDİ TESCİLLENECEK

Kırıkkale simidinin tescil ve coğrafi işaret alması için değerlendirme toplantısı yapıldı. Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürlüğünde Kırıkkale simidine tescil ve coğrafi işaret alınması konusunda değerlendirme toplantısı yapıldı. SİMİTÇİ ESNAFI TOPLANTIYA KATILDI İl M

KIRIKKALE SİMİDİ TESCİLLENECEK

Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürlüğünde Kırıkkale simidine tescil ve coğrafi işaret alınması konusunda değerlendirme toplantısı yapıldı.

SİMİTÇİ ESNAFI TOPLANTIYA KATILDI
İl Müdürü Sırrı Yılmaz başkanlığında İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Gıda ve Yem Şube Müdürü İlknur Sezer, Kırıkkale Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Yurtalan Eroğlu ve simitçi esnafı katıldı.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Toplantıda bir konuşma yapan İl Müdürü Yılmaz, "Daha önce Keskin Tava Yemeği ve Kılıçlar Soğanı için coğrafi işaret ve tescil alınmış durumda. Amacımız üretiminden lezzetine kadar ilimize has özellikleri bünyesinde barındıran 'Kırıkkale Simidi'nin de bu şekilde tescillenmesini sağlamak, bu ürünümüz için de coğrafi işaret almak. Bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık" şeklinde konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1