KKTC'DE, TÜRKİYE'YE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve hükümet öncülüğünde, bazı ticaret odası ile birlikler, Türkiye'deki orman yangınlarında konutlarını kaybeden afetzedeler için bağış toplanması amacıyla destek kampanyası başlattı. Kıbrıs Tü

KKTC'DE, TÜRKİYE'YE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Sanayi Odası, İnşaat Müteahhitleri Birliği, Otelciler Birliği ile Esnaf ve Zanaatkarlar Odasının katkılarıyla düzenlenen kampanya kapsamında, Kıbrıs Türk halkına, Türkiye'de orman yangınlarına karşı yürütülen mücadeleye destek olunması çağrısı yapıldı.

"İNANCIN KAYNAKLARINDAN BİRİ TÜRK HALKININ YARDIMSEVERLİĞİNE OLAN GÜVENİMİZDİR"

Oda ve birlikler tarafından yapılan ortak açıklamada, "Türkiye'de yaşanan orman yangınlarına karşı verilen zorlu mücadelede yaşanan can kayıpları ve binlerce insanın konutları ile yaşam olanaklarını kaybetmesi acımızı derinleştiriyor, üzüntümüzü daha da artırıyor. Kaybedilen canlar geri gelmez ama Türkiye'nin bütün diğer kayıpları telafi edeceğine, yurttaşlarının yaşam koşullarını iyileştirmek yolunda kararlı ve büyük adımlarla ilerleyeceğine inancımız tamdır. Bu inancın kaynaklarından biri de Türk halkının yardımseverliğine olan güvenimizdir." ifadeleri yer aldı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1