KORONAVİRÜSÜ YENEN DOKTOR ÇİFT EN AŞIRI KIZLARI DÜŞÜNCESİNCE ÜZÜLDÜ

Sivas Numune Hastanesi'nde vazifeli Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ayşe Altun Okşaşoğlu ve Şarkışla Devlet Hastanesi'nde Kadın Doğum Uzmanı bulunan benzeri Dr. Buğra Okşaşıoğlu, toy sima koronavirüs (Kovid-19) sürecinde yaşadıklarını anlattı.

KORONAVİRÜSÜ YENEN DOKTOR ÇİFT EN AŞIRI KIZLARI DÜŞÜNCESİNCE ÜZÜLDÜ
Sivas


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilgilendiren aradığınız topu topu cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini ziyade ortamlarRAKAMLARLA: Ülke diyar koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Ayşe Altun Okşaşoğlu, AA muhabirine icra ettiği açıklamada, hikmet otama uzmanı bulunmasına karşın bu süreçte meslektaşlarına korumak bunun şeklinde pandemi servisinde fariza aldığını söyledi.

Hasta ile temaslarının giriş döndürücü ortak tomar olması zımnında doktor benzeri ve 6 yaşındaki kızının da koronavirüse yakalandığını tamlayan Okşaşoğlu, kendisinin illet dönemini az buçuk şen atlattığını fakat eşinin emekli eyyam geçirdiğini anlatım etti.

Okşaşoğlu, hastalığın dert kesicilere bile cevap vermeyen giriş döndürücü alevli giriş ağrısıyla belirtke gösterdiğini dile getirdi.

Sonrasında haz ve duyum kaybı yaşadığını özetleyen Okşaşoğlu, "Takip fail ortak iştahsızlık dönemi, mafsal ve adale ağrıları ha güçlükle kendimi bahtlı benimseme ediyorum, kendimi ferah atlatmış yerine görüyorum zira eşim giriş döndürücü henüz ciddi yaşadı, hastaneye yatışı gerekti. Eşimde giriş döndürücü çabuk ortak halde akciğer tutulumu ha ve 5 devir hastanede düzleşmek yerinde kaldı." dedi.

Zorlu ortak proses yaşadıklarını tamlayan Okşaşoğlu, "Yani insanoğlu 'ben gencim, sağlıklıyım, vakayiname hastalığım yok' demesinler. Eşimin de anca ortak vaziyeti yoktu güçlükle akciğerde ekliptik bulunduğu düşüncesince kandaki müvellidülhumuza payı hızlıca düşebiliyor. Ateşi giriş döndürücü levent boylu müddet düşmedi, 40'ları gördü. Ateş düşürücüye cevap vermeyen, uzamış ortak biberli periyodu oldu." ifadelerini kullandı.

"Psikolojik yerine yapayalnızsınız"

Bu devirde hastalığın hoppadak bünyeyi zorlamadığını, ruh bilimsel yerine da insanı etkilediğini vurgulayan Okşaşoğlu, şunları kaydetti:

"6 yaşlarında kızım var, o da bizle beraberce rahatsızlığı geçirdi. Yanınızda kimesne olamıyor, ruh bilimsel yerine yapayalnızsınız. Bu hastalıkla bekâr ortak halde boğuşmak zorundasınız, ego en giriş döndürücü bu bölümüne üzülüyorum. Ek dayanaklık buyurmak olamamak, soyutlama edilmişlik hissi bu hastalıkta giriş döndürücü ön planda, zira anca edinmek zorunda. Eşimi hastaneye yatırdım, kızımla bu arada üçümüz de Kovid pozitiftik. Eşimi hastanede on paralık görüşme edemedik, gereksinimlerini karşılayamadım. Kızım da artı bulunduğu düşüncesince onu ortak yere bırakamadım, hiç kimseye delibozuk edemedim. Yapayalnız savaş etmeniz müstelzim ortak hastalık."

Geçirdikleri zamanın ürkütücü bulunduğunu vurgulayan Okşaşoğlu, Kovid-19'u sıkıntılı ortak illet yerine nitelendirdi.

Okşaşoğlu, Kovid-19'un bilinmezlikleri ortak tomar bulunan ortak illet olduğuna dikkati çekerek, "Hastalığın, gençleri bile ölüme sürükleyecek denli ziyasız ortak yola sokabilmesi, beni bizar ediyor." sanarak konuştu.

"Hastaları wcye götüren, altını temizleyen hemşireleri biliyorum"

Yaşlıların koronavirüsü henüz emekli geçirdiğini tamlayan Okşaşoğlu, esenlik personellerinin bu süreçte giriş döndürücü fedakarlıklar yaptığına tanık bulunduğunu dile getirdi.

Hastaların altlarını temizleyen hemşirelere tanık bulunduğunu özetleyen Okşaşoğlu, şöyleki bitmeme etti:

"Bu süreçte tamamımız giriş döndürücü fedakarız. Alzaymırlı hastaya aşındırmak yediren, wcye götürücü ve altını temizleyen hemşirelerimizi biliyorum. Virüs naşir hastaya ortak halde korumak zorundasın. Psikolojik anlamda da korumak zorundasın, zira ona kuracağın ortak cümlenin filhakika onu müspet yönde etkileyeceğini düşünüyorsun. Hiçbirimiz bu anlamda emeklerimizi esirgemiyoruz. İnsanların bunu bilmesini istiyorum."

Okşaşoğlu, bu süreçte gailesiz yaşlarındaki nice meslektaşının illet zımnında yaşamını kaybettiğini, kundakta bebeklerini, çocuklarını, eşlerini, ana ve babalarını geride bıraktıklarını söyledi.

Eşi hastanede yatarken kızına babasının art döneceğini, ortak belki de dönemeyebileceğini anlatmakta giriş döndürücü zorlandığını anlatım fail Okşaşoğlu, vatandaşlara maske, resmiyet ve hıfzıssıhha uyarısında bulundu.

"Gerçekten anlatıldığı derece ortak illet değil, fakat yaşanırsa biliniyor"

Şarkışla Devlet Hastanesi'nde eş mevlit uzmanı yerine fariza karşılayıcı Dr. Buğra Okşaşoğlu ise hastalığa yakalanmasını işinin ortak cilvesi yerine gördüğünü söyledi.

Hastalığın halsizlik, öksürük ve soluk darlığı ile başladığını ve ondan sonra durumunun ağırlaşması üstüne 5 devir hastanede yattığını tamlayan Okşaşoğlu, "5 devir ciddi çare tedavisi aldım ve giriş döndürücü şükür şu an ayaktayız." dedi.

Maske, resmiyet ve temizliğin bu hastalıkla savaş en çarpıcı ayaklık bulunduğunu anlatım fail Okşaşoğlu, "Bunlara uyulmazsa kararı giriş döndürücü ciddi olabiliyor. Herkes maatteessüf benim denli bahtlı da olamıyor. Kötüleştikten sonradan düzelmeyen ve kaybettiğimiz esenlik toplumunun kahramanları var, bununla müşterek ortak güruh vatandaşımız var. Gerçekten anlatıldığı derece ortak illet değil, fakat yaşanırsa biliniyor." açıklamasında bulundu.

En giriş döndürücü kızı düşüncesince üzüldü

Eşiyle illet zamanında en giriş döndürücü kızları düşüncesince fikir duyduklarını ve zorlandıklarını aktaran Okşaşoğlu, şöyleki bitmeme etti:

"Kızım yanımıza neşet buyurmak istiyordu güçlükle kılıç gelmemesini söylüyorduk. Kızım en akıbet bana, 'Baba, beni sevmiyor musun da benden ırak duruyorsun?' sanarak sordu. Onun anlayacağı halde illet bulunduğunu ve ona bulaşmaması düşüncesince bunu yaptığımızı söylememize karşın çocuğunla o bağı koparamıyorsun. Maalesef o da bizimle bu rahatsızlığı geçirdi. İnsanlar ya kendileri yada yakınları geçirdiği devir hakkıyla giriş döndürücü biçimsiz illet bulunduğunu anlıyor."


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1