MAYMUNLAR İNTİKAM İÇİN 250 KÖPEĞİ ÖLDÜRDÜ

Hindistan'da köpekler bir yavru maymunu öldürünce, maymunlar da köpeklere karşı savaş açtı. Görgü tanıkları, maymunların yakaladıkları köpekleri ağaçların tepelerine ya da binaların çatılarına taşıyıp aşağı attığını söylüyor.

MAYMUNLAR İNTİKAM İÇİN 250 KÖPEĞİ ÖLDÜRDÜ

Hindistan'ın Maharaştra eyaletinde yer alan Lavool kasabasında yaşanan olayda, birkaç köpeğin geçen ay bir yavru maymunu öldürmesi üzerine maymunlar öç almak için karşı saldırıya geçti. Beed bölgesindeki köy sakinleri, maymunların geçen ay en az 250 köpeği öldürdüğünü söyledi. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre intikam peşindeki maymunlar, yakaladıkları köpekleri ağaçların tepelerine ya da binaların çatılarına taşıyıp aşağı atarak öldürüyor.

YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ

Kasaba sakinleri, maymunları yakalamaları için yetkililerle iletişime geçti. Fakat yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı kasabaya gelen görevlilerin tek bir maymunu bile yakalayamadığı bildirildi.

Bunun üzerine kasaba sakinleri harekete geçerek maymunları kendileri yakalamaya çalıştı ama bu girişimler de sonuç vermedi. Bazı kişilerse yüksek yerlerdeki köpekleri kurtarmaya çalışırken düşerek yaralandı.

Kasabadaki neredeyse tüm köpekleri öldüren maymunların, bu sefer de okula giden çocuklara saldırmaya başladığı bildirildi. Bölgede yaşayanlar, maymunların okula giden çocuklara saldırmasının kasabada paniğe yol açtığını söyledi.

Kaynak: Independent Türkçe

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2021, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1