MEGAKENTTE İSTANBULKART KRİZİ! VATANDAŞI YAĞMUR ALTINDA BEKLETTİLER!

İstanbulkart krizi bitmek bilmedi. İBB, İstanbulkart’larının HES kodlarıyla eşleştirilmesini istemişti. Ancak bu konu için yeterli bir çalışma yürütmeyen İBB, talebe yetişemedi. Bunun üzerine birçok noktada kuyruklar meydana geldi. Son olarak Ümraniye’deki İstanbulkart başv

MEGAKENTTE İSTANBULKART KRİZİ! VATANDAŞI YAĞMUR ALTINDA BEKLETTİLER!

İstanbul Ümraniye Halgun Alagaş Spor Kompleksi'nde bulunan İstanbulkart başvuru merkezi önünde dün yağmur altında uzun kuyruk oluştu. HES kodlarını kartlarıyla uyumlu hale getirmek isteyenler ve yeni kart talebinde bulunanlar dakikalarca bekledi.
Sırada bekleyen Emel Zabun, "Saat 14.00 beri çocuğumla burada bekliyorum. İçeriyi de görmüyorum, personel sayısı mı yetersiz, sistemlerde mi bir hata var belli değil. İnşallah sıra gelecek. 2 saattir bekliyorum" diye konuştu.
Bir buçuk saattir beklediğini söyleyen Mahmut Ceylan ise, "Çok yoğunluk var. Pazartesi okula gideceğiz. 2 araçla okula gidiyorum. Çavuşbaşı'ndan buraya geldim. Bekliyorum inşallah sıra gelir" dedi.
Öğrenci olduğun söyleyen Elif Yıldız, "Yarım saattir sıradayım. Öğrenci indiriminden faydalanmak için buradayım. Saat 17.30 kapanacağını söylediler. İnşallah kapanmadan sıra gelir. Okullar, üniversiteler açılacak geliş gidişlerde kullanmak için. Sıradakilerin çoğu öğrenci zaten" şeklinde konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2021, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1