METE GAZOZ HASTALIĞI NE? 2020 TOKYO OLİMPİYAT OKÇULUK ŞAMPİYONU METE GAZOZ'UN HASTALIĞI NEDİR?

Yaz Olimpiyatları'nda klasik yay bireysel şampiyonu Mete Gazoz'un başarısı tüm Türkiye'de konuşuluyor. Gazoz, Japonya dönüşü İstanbul Havalimanı'nda basın mesnsuplarına açıklamalarda bulundu, çok çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Milli Sporcunun konuşm

METE GAZOZ HASTALIĞI NE? 2020 TOKYO OLİMPİYAT OKÇULUK ŞAMPİYONU METE GAZOZ'UN HASTALIĞI NEDİR?

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda tarih yazan Mete Gazoz Türkiye'ye geldi. Havalimanında, altın madalya ve şampiyonluğuna ilişkin açıklama yapan Gazoz, mutlu ve gururlu olduğunu paylaştı. Başarılı sporcunun açıklama esnasında zorluk yaşadığını görenler, Mete Gazoz'un hastalığı ile ilgili araştırma yapmaya başladı.

METE GAZOZ KİMDİR?

Mete Gazoz 8 Haziran 1999 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 22 yaşındaki Türk okçu İstanbul Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü'nde yer alıyor. Annesinin adı Meral Gazoz, babasının adı ise Metin Gazoz'dur.

Mete Gazoz'un babası Metin Gazoz İstanbul Okçuluk ve Gençlik Spor Kulübü Kurucusu ve aynı zamanda Milli Takım Antrenörüdür.

Mete Gazoz, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencisidir.

Milli okçu Mete Gazoz, Bakü'de düzenlenen ilk Avrupa Oyunları'nda ülkesini temsil etti. Sıralama turunu 641 puanla 46. sırada tamamladı. İlk turda eşleştiği Ukraynalı rakibine kaybederek elendi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1