MTÜ AKADEMİK YIL AÇILIŞI’NA SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM KATILDI

Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021-2022 akademik yıl açılış programı yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Toyota Ceo’su Ali Haydar Bozkurt’un açılış dersini verdiği açılış programı, Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Efe Özal, Erdem Holding Yönetim Kurul

MTÜ AKADEMİK YIL AÇILIŞI’NA SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM KATILDI

Programa öğrencilere sürpriz yaparak Son Başbakan, 28. Dönem TBMM Başkanı Binali Yıldırım da video konferans yöntemi ile katıldı. Trio Müzik şöleni ile başlayan tören konukların konuşmaları ve "Otomotiv Sektörü" konulu açılış dersi ile devam etti.

"SİZİN HEYECANINIZ, ENERJİNİZ ÖNCEKİ KUŞAKLARIN TECRÜBESİ İLE BİRLEŞTİĞİNDE ÜLKEMİZİ HİÇ KİMSE TUTAMAZ"

Üniversiteleri gençleri geleceğe hazırlayan, küresel düşünmeyi öğreten, sorgulayan ve analitik düşünce kabiliyetini kazandıran kurumlar olarak ifade eden Son Başbakan Binali Yıldırım, "Malatya Turgut Özal Üniversitesinin Akademik yıl açılış programında sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum, hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Ne yazık ki bütün dünyayı kasıp kavuran salgın nedeniyle öğrencilerimiz bir buçuk yıl süreyle okullarından uzak kaldılar şimdi ise üniversiteleri ile hocaları ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Üniversite yılları gençlerimiz için altın değerinde yıllardır. Bu sıralardan geçmiş bir ağabeyiniz olarak, kankanız olarak konuşmanın başında öncelikle size hitap etmek istiyorum. Sizin heyecanınız, enerjiniz önceki kuşakların tecrübesi ile birleştiğinde ülkemizi hiç kimse tutamaz. O yüzden biz tecrübemizi sizin enerjinizle birleştireceğiz ve Türkiye'nin gelecek yıllarını, 2023 hedeflerini, 2053 vizyonuna giden yolda yapacağımız işleri hep birlikte planlayacağız." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 20:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1