'OLUR DA KORONAVİRÜSE YAKALANIRSAM BİLİNSİN' DİYE GÖRÜŞTÜĞÜ HERKESİ NOT ALIYOR

Van'da yaşayan Bülent Menteşe isimli vatandaş koronavirüs tedbirini sıkı tutuyor. Vakanın ilk görüldüğü günden sonra görüştüğü, temas ettiği herkesi tek tek not almaya başladı. Hijyen kurallarına da önem veren Menteşe, yaptığı açıklamada 'enfekte olma durumunda bunun

'OLUR DA KORONAVİRÜSE YAKALANIRSAM BİLİNSİN' DİYE GÖRÜŞTÜĞÜ HERKESİ NOT ALIYOR

O sadece kendisini değil yakınlarını da düşünüyor... Bülent Menteşe isimli vatandaş, koronavirüse yakalanma durumunu düşünerek, ülkemizde vakanın ilk görüldüğü günden beri görüştüğü herkesi not etmeye başladı.

Van'da Bülent Menteşe, koronavirüs nedeniyle günlük tutmaya başladı. Her gün evden çıkınca temas kurduğu kişileri tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe, virüs nedeniyle enfekte olma durumunda bunun çok işe yarayacağını söyledi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde teknisyen olarak görev yapan Bülent Menteşe, koronavirüs için önlemlerini alıyor. Özellikle işe gelirken ve eve dönerken tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğini belirten Menteşe, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından da günlük tutmaya başladığını söyledi. Sabah evden çıktıktan sonra, görüştüğü kim varsa tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe not tutmanın, herhangi bir enfekte olma durumu karşısında karantina için büyük önem taşıyacağını söyledi.

'BAKAN İLK VAKAYI AÇIKLADIKTAN SONRA BAŞLADIM'

Bülent Menteşe, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ilk enfekte haberini verdiği 11 Mart'ta not tutmaya başladığını söyleyerek, ''Bakanımız, 'Vvirüs bulaşan hastamızın geçmişe dönük olarak gittiği yerleri, iletişim kurduğu insanları araştırıyoruz' dedi. Ben de bu bilgiler ışığında günlük tutmaya başladım. Gündelik hayatımda gittiğim yerleri yazıyorum. 2 metre alanımdaki insanları not alıyorum. Şu anda sizinle röportaj yaptığım için sizi de yazacağım. Bunları Allah korusun bir enfekte olma durumunda günlüğe bakarak sizinle iletişim halinde olmaları hayati olur. Böylelikle virüsün yayılmaması anlamında güzel bir tedbir olarak düşündüm. Umarım bugünleri atlatırız ve bunlarda birer anı olarak kalır'' diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul