ORMAN GENEL MÜDÜRÜ BEKİR KARACABEY “KÜLLERİNDEN YENİDEN YEŞERTECEĞİZ”

Türkiye; Ege ve Akdeniz’de yaşanan orman yangınlarıyla mücadelesini tüm hızıyla sürdürürken Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “yanan ormanların yerine otel dikecekler” iddialarına 2008 yılında Antalya’nın Serik İlçesi’nde çıkan yangından sonra ağaçlandırılan s

ORMAN GENEL MÜDÜRÜ BEKİR KARACABEY “KÜLLERİNDEN YENİDEN YEŞERTECEĞİZ”

İDDİALARA VİDEOLU YANIT

Yurdun güney kesimi yüksek sıcaklıkların etkisiyle yangınlardan büyük bir şiddetle etkilendi. Kamu ve sivil toplum kuruluşları, yanan alanların ağaçlandırılmasıyla ilgili şimdiden birlik ve beraberlik mesajları vererek çeşitli kampanyalar başlatılırken bir takım gruplarda yanan ormanlar üzerinden algı operasyonuna soyundu. "Yanan ormanları imara açacaklar" iddialarına Orman Genel Müdür Bekir Karacabey yayınladığı bir video ile yanıt verdi.

TARİHİN EN BÜYÜK YANGINI

2008 yılında Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Karabük Köyü'nde başlayan ve kısa sürede Serik İlçesi'ni etkisi altına alan yangında onlarca köy boşaltılırken 10 bin hektarlık alan tamamen küle döndü. Antalya tarihinin en büyük ve zarar verici yangınında onlarca ev küle dönerken, yüzlerce aile köylerini terk etmek zorunda kaldı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 06:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1