ORMAN YANGINLARI MASAYA YATIRILACAK! OGM, YANGINLARLA İLGİLİ ANKET ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Orman Genel Müdürlüğü, orman yangınlarına yönelik anket çalışması başlattı. Anketin sonuçları, 13-15 Ekim tarihlerinde yapılacak İklim Değişikliği Sürecinde Orman Yangınları Çalıştayı'nda değerlendirilecek. Anket, 25 sorudan oluşurken, dikkat çeken sorularda yer aldı

ORMAN YANGINLARI MASAYA YATIRILACAK! OGM, YANGINLARLA İLGİLİ ANKET ÇALIŞMASI BAŞLATTI

2021 yılında dünya genelinde ve Türkiye'de meydana gelen orman yangınları, gelişmiş yangınla mücadele yöntemlerine rağmen bir önceki yıllara göre daha fazla alanı etkiledi ve yangınların kontrolü daha zor oldu. Önümüzdeki yıllarda, benzer durumlarla karşılaşmamak için Orman Genel Müdürlüğü orman yangınlarının bütün yönleriyle, İklim Değişikliği Sürecinde Orman Yangınları Çalıştayında da ele alacak.

300 UZMAN BİR ARAYA GELİYOR

Kamu kurum ve kuruluşlarından uzmanların, akademisyenlerin ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle beraber yaklaşık 300 uzmanın katılacağı çalıştayda, "Yangın öncesi, yangın süresince, yangın sonrası, orman yangınlarında iletişim ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, orman yangınları ile mücadelede teknolojik gelişmeler ve inovatif yaklaşımlar ve Akdeniz ülkeleri yangın birliğinin kurulması" ile ilgili gündem maddeleri üzerinde değerlendirmelerde bulunulacak.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1