ÖRNEK OKULUN ÖĞRENCİLERİNDEN SABAH'A TEŞEKKÜR

SABAH muhabirimiz Gül Kireklo manşete taşıdığı 'Turşu Kur, Reçel Yap, Fen Öğren' haberi Diyarbakır'ın Sur İlçesi'ndeki Kumrucuk Köyü'ndeki ilkokulda eğitim-öğretim gören öğrencilerden büyük alkış aldı. Bu köy okulunda hayatı öğrenen öğrenciler, öğretmenleri H

ÖRNEK OKULUN ÖĞRENCİLERİNDEN SABAH'A TEŞEKKÜR

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Kumrucuk Köyü'nde 8 yıldır öğretmenlik yapan Hasan Kartal, okulda hayatı öğretiyor. 35 haneli köyün 34 öğrencili okulunda bir okul öncesi öğretmen, bir sınıf öğretmeni ve Hasan Kartal olmak üzere 3 öğretmen dev bir kadro gibi çalışıyor. Büyükşehirlerde korona gölgesinde eğitim-öğretim sürerken, bu köy okulu ise koronadan çok uzakta korunuyor.

Hasan Öğretmen, "3 öğretmenimiz, velilerimiz hep aşılı. Burada güvendeyiz. Pandemide en avantajlı okullar köy okulları. Tam kapanmalar da bile öğrencilerimizden kopmadık. Ben köyde ev ev dolaşıp, derslerimizi sürdürdüm.Uzaktan eğitime katılamayan tablet ve interneti olmayan çocuklarımız için köy okulları daha erken açıldı. Bu nedenle yine avantajlı konuma geçtik. Yine de maske, mesafe kurallarına uyuyoruz. Derslerimizi kimi gün bahçede doğal bir ortamda,kimi gün sınıfta yapıyoruz. Biz aldığımız önlemlerle artık korona da neymiş diyecek duruma geldik" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1