PKK/KCK OPERASYONUNDA 7 KİŞİ ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik  6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan ve örgütün cezaevi yapılanmasında faaliyet gösterdikleri iddia edilen 7 kişi sevk edildikleri adli merciiler tarafından adli kontro

PKK/KCK OPERASYONUNDA 7 KİŞİ ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine bağlı ekipler tarafından, alınan duyum ve yapılan istihbari çalışmalar sonucu, PKK/KCK Terör Örgütünün Cezaevi Yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği ileri sürülen ve aralarında Büyükşehir Belediyesi eski HDP eş başkanı M.A.'nın da bulunduğu 7 şüphelinin yakalanması amacıyla Kocaeli merkezli olarak, , Van, , ve ilinde 8 Haziran 2021 günü eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDILAR

Kocaeli Polisinin düzenlediği operasyonlar sonucu yakalanan şüphelilerin ikametlerinde gerçekleştirilen aramalarda çok sayıda dijital materyal ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Müdürlüğüne getirilen ve 3 günden bu yana sorguları devam eden şüpheliler, tamamlanan işlemleri sonrasında Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Akşam saatlerinde sorguları tamamlanan 7 şüphelide adli kontrol kararı ile serbest kaldı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1