PKK’NIN YAKTIĞI KURŞUNLU CAMİİ ARTIK IŞIL IŞIL...

Diyarbakır Sur ilçesinde terör örgütü PKK’nın yaktığı tarihi ve kentin sembollerinden tarihi Kurşunlu (Fatih Paşa) Camisi özel sistemle ışıklandırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da son ziyaretinde Cuma namazı kıldığı Osmanlı eseri 550 yıllık tarihi c

PKK’NIN YAKTIĞI KURŞUNLU CAMİİ ARTIK IŞIL IŞIL...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da son ziyaretinde Cuma namazı kıldığı Osmanlı eseri 550 yıllık tarihi cami, adeta küllerinden yeniden doğarak ışıl ışıl oldu.

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır'ın inanç turizmi açısından önemli yere sahip olan tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmak için çalışmalarına devam ediyor.

Tarihi Sur ilçesinde yer alan ve kentteki ilk Osmanlı eseri olan Kurşunlu Camisi meydanını daha estetik hale getirmek için çevre düzenleme çalışmaları kapsamındaki meydandaki camilerde ışıklandırma çalışması yapıldı. Meydan düzenleme kapsamında Nasuh Paşa Cami de ışıklandırıldı.

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, bu kapsamda Kurşunlu Cami ile Nasuh Paşa Camisinin mimari inceliklerinin gece de görünebilmesi için özel sistemle ışıklandırdı.

Beyaz soğuk ve kırmızı sıcak renklerde aydınlatma elemanlarının kullanıldığı çalışmada, tarihi camilerdeki taş işçiliği görünür hale getirildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2021, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1