SABAH’IN GÜNDEME GETİRDİĞİ KÜÇÜK MUHAMMED PROTEZ BACAĞA KAVUŞTU

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde gelişim geriliği nedeniyle 2 yıl önce sağ bacağı kesilen ve koltuk değneği ile hayatına devam eden 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hüseyin, bir hayırseverin desteği ile protez bacağa kavuştu. Kızıltepe ilçe merkez Sanayi Mahallesi'nde yaşayan Sur

SABAH’IN GÜNDEME GETİRDİĞİ KÜÇÜK MUHAMMED PROTEZ BACAĞA KAVUŞTU

Kızıltepe ilçe merkez Sanayi Mahallesi'nde yaşayan Suriyeli Sabri ve Fadile çiftinin iki çocuğundan biri olan Türkiye'de ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Muhammed, henüz 3 yaşındayken sağ bacağı diz kapağından itibaren kesilen ve 2 yıldır koltuk değneği ile yürüyebilen talihsiz çocuğun protez ihtiyacı bir hayırsever tarafından karşılandı.

Muhammed'in geçtiğimiz günlerde kaldırımda koltuk değneğiyle yürürken bir vatandaş tarafından çekilen görüntüsünün sosyal medyada paylaşılması üzerine bir çok kişi tarafından aranan çocuğun ailesi tespit edilerek ziyaret edildi. Bir hayırsever tarafından üstlenilen ve siparişi verilen protez bacak bugün aileyi evlerinde ziyaret eden Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği yöneticileri ile sağlık ekipleri, protez bacağı Muhammed'e ulaştırıldı.

Muhammed sağlık ekiplerinin de yardımıyla evinde protez bacağı takıldıktan sonra büyük bir mutluluk içinde ilk adımlarını attı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1