SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN BAŞLIYOR? 40 BİN VE...

Sağlık Bakanlığı personel alımı için sağlık çalışanlarının heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, branş dağılımına ilişkin ilk detayları paylaşmıştı. Peki, Sağlık

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN BAŞLIYOR? 40 BİN VE...

Sağlık Bakanlığı’na taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 20 bin personel alımı yapılacağı müjdesi verilmesiyle birlikte, sağlıkçıların konuya yönelik araştırmaları da yoğunluk kazandı. Bakan Koca, 13 Aralık Pazartesi günü yaptığı açıklamasında Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımının ne zaman yapılacağını da belirtti. Açıklamanın ardından gözler 40 bin ve 20 bin sağlıkçı alımı tercih kılavuzuna çevrildi…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamasında, 10.348 hemşire, 1.600 ebe 6.604 sağlık teknisyeni/ sağlık teknikeri Psikolog, Sosyal çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve uğraşı terapisti, Dil ve konuşma terapisti, Perfüzyonist Sağlık fizikçileri alımı yapılacağını belirtti.

40 BİN VE 20 BİN SAĞLIKÇI ALIMI TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI MI?

Bakan Koca, açıklamasında 13 Aralık’ta yaptığı açıklamasında “Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye verilmiştir.” İfadelerini kullandı. Ancak tercih kılavuzu henüz yayınlamadı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

KPSS puanına göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlattıklarını belirten Bakan Koca, 40 bin kadro kapsamındaki 10 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonu ile 10 bin sürekli işçi kadrosu için Mart ayı içinde ilana çıkılarak alım işlemi yapılacağını kaydetti.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1