SAĞLIKTA ŞİDDET DURMUYOR! İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRI

Sağlık çalışanları, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tedavi gören bir hastanın yakınlarının fiziksel ve sözlü şiddetine maruz kaldı. Fakülte asistanlarının hasta yakınları tarafından uğradığı saldır

SAĞLIKTA ŞİDDET DURMUYOR! İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRI

Tüm dünyada özellikle koronavirüs sürecinde sağlık çalışanlarının fedakarca verdikleri mücadeleye dikkat çekilirken sağlık çalışanlarına şiddet durmuyor. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi asistanları Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda tedavi gören bir hastanın anne ve babası tarafından fiziksel ve sözlü şiddete maruz kaldı.

İstanbul Tıp Fakültesi tarafından saldırının ardından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda tedavi görmekte olan bir hastamızın annesi ve babası tarafından, gecesini gündüzüne katarak pandemi sürecinde birçok kişinin kendi en yakınlarına yaklaşmakta tereddüt yaşadığı ortamda, hayatları pahasına hastalarına şifa dağıtmayı öncelemiş olan Asistanlarımız fiziksel ve sözlü şiddete maruz kalmışlardır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1