SANSARLAR EVİN ÇATISINA YUVA YAPTI

Yozgat'ın Aşağıtekke köyünde sansar ailesi bir evin çatısına yuva yaptı. Çatıdaki sansar yavrularını ev sahibi cep telefonu kamerası ile fotoğrafladı. Objektife meraklı gözlerle adeta poz veren yavru sansarlar köyde ilgi odağı oldu. Nesli tükenme riski yüksek hayvanlar a

SANSARLAR EVİN ÇATISINA YUVA YAPTI

Nesli tükenme riski yüksek hayvanlar arasında yer alan sansarlar Yozgat'ın Aşağıtekke köyünde Kiraz Altuntaş'ın evinin çatısına yuva yaptı.

Çatıdan gelen sesleri önce fare sanan Kiraz Altuntaş, çatının aralığından kendisini izleyen iki meraklı yavru gördü.

Önce yavruları kediye benzettiğini belirten Kiraz Altuntaş; "Evimin çatısından sürekli sesler geliyordu. Bir o tarafa bir tarafa koşan bir şeyler vardı. Ben fare olduklarını tahmin ettim. Ancak bir akşam çatının duvarla birleştiği yerde iki yavrunun olduğunu gördüm. Önce yine kedi sandım ama ışığı yakıp bakınca etrafı meraklı gözlerle izleyen bu hayvanların sansar yavrusu olduklarını anladım. Meğer anneleri çatıya yuva yapmış. Çatıdan gelen seslerin kaynağı böylece belli oldu. Sansarların kümes hayvanlarım olmadığı için bana bir zararları yok. Hatta yılan ve fare avladıkları için onların çatımda bulunmaları benim için bir avantaj" diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2021, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1