ŞEBEKE AĞINA BU KEZ EMEKLİLERİ DÜŞÜRDÜ! EMEKLİ MAAŞLARINA HACİZ GELİNCE YIKILDILAR

Ankara merkezli 4 ilde yapılan operasyonla çökertilen dolandırıcılık şebekesinin, maddi durumu kötü ve paraya ihtiyacı olan emekli vatandaşları da dolandırdığı ortaya çıktı. Yasal olmayan yollardan kimlik bilgilerine ulaştıkları emekli vatandaşların vesikalık fotoğrafları

ŞEBEKE AĞINA BU KEZ EMEKLİLERİ DÜŞÜRDÜ! EMEKLİ MAAŞLARINA HACİZ GELİNCE YIKILDILAR

Suç şebekesi akıl almaz yöntemlerle ağlarına düşürdükleri emekli vatandaşların tek geçim kaynağı olan maaşlarına haciz koydurdukları ortaya çıktı. Suç şebekesi yakayı ele vermesi Kırklareli'nde ikamet eden ve hiçbir şeyden haberi olmayan Bülent Ö.'nün telefonuna Ankara'da bir noterde 77 bin liralık adına alış işlemi yapıldığı mesajı ile ortaya çıktı. Emekli vatandaşların nasıl mağdur edildiğinin perde arkasına SABAH ulaştı.

ENGELLİ ŞEBEKE ÜYESİ EMEKLİLERİ AĞLARINA DÜŞÜRDÜ

Suç şebekesi uyguladığı yöntemlerle emekli vatandaşları ağlarına düşürmeyi başardı. Şebeke üyesi olan engelli Akif S., emekli vatandaşların uğrak yerler arasında bulunan kahvehanelere giderek emeklilerin sohbetlerine dahil olarak güvenlerini sağladı. Emeklilerden maddi durumu kötü ve paraya ihtiyacı olanlar ile temasa geçen Akif S., ihtiyaçlarını olan parayı vereceklerini söyleyerek şebeke liderleri Ramazan K. ile Ertan K. ile emeklilerin tanışmalarını sağladı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1