ŞEYSELLER'DEN YOLA ÇIKTI: DERS VEREREK DÜNYAYI GEZİYOR!

Seyşeller'de ABD'li baba ile İngiliz anneden dünyaya gelen 29 yaşındaki Qornitah Lesperance, üniversitede Bilgisayar Mühündisliği Yapay Zeka Bölümü'nü tamamladıktan sonra, insanları ve farklı kültürlerin yaşam şekillerini yerinde görmek için dünyayı gezmeye karar verdi. 12

ŞEYSELLER'DEN YOLA ÇIKTI: DERS VEREREK DÜNYAYI GEZİYOR!

Afrika'nın Hint Okyanusundaki Şeyşeller adasında Amerikalı babadan ve İngiliz anneden dünyaya gelen 29 yaşındaki Qornitah Lesperance ve Bilgisayar Mühündisliği Yapay Zeka bölümünden mezun olduktan sonra Dünyadaki insanların yaşam şekillerini görmek için Ocak 2016'da yola çıktı.

Gönüllü olarak gittiği ülkelerde ve şehirlerde çalışıp garsonluk ve İngilizce öğretmenliği yapan Qornitah Lesperance önce babasının ülkesi ABD ve annesinin ülkesi İngiltere'yi gezdi.

Daha sonra Rusya, Bahreyn, Dubai, Tayvan, Sudi Arabistan, Katar, Kenya, Ermenistan ve Türkiye'ye seyahatler yaptı.

Sosyal medya üzerinden firmalar ve ailelerle iletişim kurarak garsonluk, çiftçilik, bakıcılık ve İngilizce öğretmenliği karşılığında barınma ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan Lesperance, gezdiği ülkelerde farklı insanları ve kültürleri keşfettiğini belirterek hayatın gerçeklerini gördüğünü kaydetti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1