SON DAKİKA: İZMİR DEPREMİ SONRASI TSUNAMİ KORKUSU… “GEÇMİŞTE OLDUYSA GELECEKTE DE OLABİLİR!”

İzmir depreminin ardından tüm Türkiye'nin gözü kulağı son dakika deprem haberlerine çevrildi. Gün içerisinde sevindirici haberler gelirken aynı zamanda ölü ve yaralı sayısı da giderek artıyor. Vatandaşlar uzman yorumlarını, resmi açıklamaları yakından takip ederlerken bunla

SON DAKİKA: İZMİR DEPREMİ SONRASI TSUNAMİ KORKUSU… “GEÇMİŞTE OLDUYSA GELECEKTE DE OLABİLİR!”

Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Araştırma Enstitüsü(KRDAE) ile Bölgesel Deprem- İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM), Kandilli Rasathanesi Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantı ile birlikte hem başta olmak üzere deprem ve tsunami başlığı altında uzman isimlerden açıklamaları geldi. İzmir depreminin ardından yaşanan tsunami için "Bizim beklemediğimiz bir olay değildi!" açıklamalarının ardından İzmir depremi sonrası tsunami olur mu sorusunun yanıtı ve daha fazlası merak edilmeye başlandı. İşte başta İzmir depremi olmak üzere deprem-tsunami başlığı altındaki son dakika haberinin detayları!

KANDİLLİ'DE İZMİR DEPREMİ VE TSUNAMİ SUNUMU YAPILDI!

KANDİLLİ Rasathanesi Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi'nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda İzmir depremi ve sonrasında meydana gelen tsunami hakkında bilgiler verildi. Toplantı sonrasında DHA'ya konuşan Dr. Öcal Necmioğlu, İstanbul depremi ardından tsunami olur mu sorusuna "Cevap Evet. Geçmişte olduysa bugün de olabilir. Gelecekte de olabilir" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1