SON DAKİKA: LEYLA AYDEMİR DAVASINDA FLAŞ GELİŞME! ÜST MAHKEMEDEN 'HUKUKA UYGUN' KARARI...

Ağrı'da ailesiyle gittiği köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir'in ölümü Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Korkunç olaya ilişkin görülen davada çıkan tahliye kararı tepki çekmişti. Son dakika haberine göre Erzurum Bölge Adliye Mah

SON DAKİKA: LEYLA AYDEMİR DAVASINDA FLAŞ GELİŞME! ÜST MAHKEMEDEN 'HUKUKA UYGUN' KARARI...

Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan Leyla Aydemir cinayetiyle ilgili "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan amca Yusuf Aydemir ve beraat eden 6 sanıkla ilgili Ağrı 1. Ağrı Ceza Mahkemesinin verdiği karar, bir süre önce Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesince değerlendirildi.

YEREL MAHKEMENİN KARARI BOZULMUŞTU...

Söz konusu ceza dairesi değerlendirme sonucu yerel mahkemenin kararını çeşitli usül eksikleri yüzünden tüm sanıklar yönünden bozdu.

"TUTUKLAMA MAĞDURİYETE SEBEBİYET VEREBİLİR"

Bozma kararı doğrultusunda, dava kapsamında tutuklu bulunan amca Yusuf Aydemir'in tutukluluk halinin devamına karar verilmesinin ileride telafisi güç mağduriyete sebebiyet verebileceğine ve tutuklamanın bir ceza değil tedbir niteliğinde olduğuna işaret eden ceza dairesi, bu nedenle Aydemir'in tahliyesine karar verdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1