SON DAKİKA: MARDİN’DE GRİ KATEGORİDE ARANAN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Mardin’in Nusaybin İlçesinde bir grup teröristin gizlendiğine dair alınan istihbari bilgiler üzerine harekete geçen JÖH timlerinin gerçekleştirdiği hava destekli operasyonda sözde Ömeryan alan sorumlusu Cilo kod adlı terörist silahıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Teröris

SON DAKİKA: MARDİN’DE GRİ KATEGORİDE ARANAN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Mardin'in Nusaybin İlçesi kırsalında Serinkaya, Eroğlu, Yavruköy ve Görentepe kırsalında bir grup teröristin barındığı ve güvenlik güçlerine karşı bombalı ve silahlı eylem hazırlığı içinde olduklarına dair alınan istihbari bilgiler üzerine sabah erken saatlerden itibaren bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

İHA, SİHA ve Atak taarruz helikopterlerinin katıldığı operasyonda teröristlerle temas sağlandı. Mardin İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Yiğitler adıyla bilinen Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığına bağlı seçkin birliklerin gerçekleştirdiği operasyonda bir terörist silah ve mühimmatıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Otopsi için cesedi adli tıp kurumuna cesedi götürülen teröristin uzun zamandan beri bölgede faaliyet yürüten sözde Mardin Eyaleti Ömeryan bölge sorumlusu Cilo kod adlı terörist olduğu belirlendi.

Teröristin Mardin'in Dargeçit İlçesi ile Şırnak'ın İdil İlçeleri arasında kalan Cehennem Deresi üzerinden Şırnak'taki Gabar Dağı arasında kuryelik yaptığı, arazi yapısını iyi bilmesi nedeniyle diğer teröristlerin bölgeler arası geçişlerine öncülük ettiği bildirildi. Bölgede operasyonların devam ettiği bildirildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1