SON DAKİKA: THODEX VURGUNUNDA YENİ GELİŞME! ETHEREUM ALAN MAĞDUR MAHKEMEYE KOŞTU!

Kripto para borsası Thodex tarafından dolandırılan mağdurlar arasında olduğunu belirten bir vatandaş daha mahkemeye başvurdu. Mahkemeye verdiği dava dilekçesinde belirsiz alacakları kapsamında şimdilik 1000 TL ödenmesini ve Thodex’in mal varlığına ihtiyati tedbir konulmasını ta

SON DAKİKA: THODEX VURGUNUNDA YENİ GELİŞME! ETHEREUM ALAN MAĞDUR MAHKEMEYE KOŞTU!

Türkiye'de aktif olarak kullanılan kripto para borsalarından Thodex, alım satımını durdurma kararı almıştı. Yüz binlerce yatırımcı mağdur olurken, Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in yaklaşık 2 Milyar Dolarlık kripto varlıkla yurt dışına firar ettiği iddia edilirken İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na çok sayıda mağdur tarafından dilekçe verildiği öğrenilmişti. Thodex tarafından dolandırılarak, mağdur edildiğini iddia eden Ö.İ. isimli vatandaş, İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu.

ETHEREUM YAKTI

İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi'ne mağdur avukatı Sinan Keskin aracılığıyla sunulan dava dilekçesinde, Ö.İ.'nin Thodex'in internet sitesi üzerinden 15,364 Ethereum cinsinde kripto para satın aldığı ve satın aldığı kripto paraların o anki piyasa değeri üzerinden davalı şirketin banka hesabına yatırdığı anlatıldı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1