SON DAKİKA: UZMANLAR; BÜYÜKÇEKMECE'DEKİ EV PARTİSİNİ YORUMLADI: 'ÖLÜMCÜL BİR HATA AÇIK BİR

Tüm Türkiye'de 'Evde Kal' çağrıları yapılırken İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde bir evde parti yapan kişiler hakkında son dakika haberleri peş peşe geliyor! Partiyi düzenleyen kişiler, DJ T.A ve partiye katılanlar gözaltına alındı. Prof. Dr. Sedat Kaygusuz; corona virü

SON DAKİKA: UZMANLAR; BÜYÜKÇEKMECE'DEKİ EV PARTİSİNİ YORUMLADI: 'ÖLÜMCÜL BİR HATA AÇIK BİR

Ülkemizde yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 131, vaka sayısı da 9.217 olmuşken en ufak sorumsuzluğun bedelini hatayı yapan değil bambaşka insanlar ödeyebilir. gelişmesine göre 'de ev partisi yapıp Instagram'dan canlı yayınlayan kişiler hakkında soruşturma başlatıldı ve toplamda 11 kişi gözaltına alındı. Hürriyet Gazetesi'nden Musa Kesler; bir evde toplu olarak buluşmanın ne denli risk taşıdığını uzmanlara sordu. Uzman isimler riskin çok büyük olduğunu belirtti!

RİSK ÇOK ÇOK YÜKSEK

Prof. Dr. Sedat Kaygusuz: Bu insandan insana geçen bir virüs. O yüzden canla başla 'Evde kalın' diyoruz. Ama bu 'Evde bir araya gelebilirsiniz' demek değil. Adına 'parti' deyin, 'gün' deyin, 'komşu ziyareti' deyin, ne derseniz deyin değişmez. Dışarıdan, birbirinden farklı ortamlardan gelenlerin birbirine virüs bulaştırma riski çok çok yüksektir. Bu şuursuzca yapılmış ölümcül riskler taşıyan bir hatadır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı