TAKSİCİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ: ARACINDA UNUTULAN 150 BİN LİRAYI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Zeytinburnu'nda taksi şoförü Metin Güler Tacikistanlı turist müşterisinin aracında unuttuğu ve içerisinde yaklaşık 150 bin lira olan çantayı izini sürerek sahibine teslim etti.

TAKSİCİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ: ARACINDA UNUTULAN 150 BİN LİRAYI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Zeytinburnu’nda bulunan bir taksi durağında taksi şoförlüğü yapan Metin Güler, bugün Aksaray’dan müşteri olarak aldığı Tacikistanlı turisti Güngören’e bıraktı. Daha sonra aracına aldığı başka bir müşteri araçta çanta olduğunu fark etti. Müşterinin uyarısı üzerine çantayı alan taksi şoförü çantayı kontrol ederek sahibine ulaşmaya çalıştı. Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunan taksici Metin Güler çantanın sahibini buldu. Tacikistanlı turist ile bir araya gelerek örnek bir davranış sergileyen taksi şoförü içerisinde yaklaşık 150 Bin lira değerinde döviz olan çantayı sahibine teslim etti.

4 milyon 300 bin liraya kefil oldu, köy halkı dolandırıldı! Utancından köyüne giremiyor4 milyon 300 bin liraya kefil oldu, köy halkı dolandırıldı! Utancından köyüne giremiyorKÖTÜ İNSAN PARAYI TESLİM ETMEZ

Çantayı sahibine ulaştıran Taksi şoförü Metin Güler, “ Aksaray’dan yolcuyu aldım. Güngören’de bir adrese bıraktım. Arkadaş arkada çantayı unutmuş. Bu çantayı da daha sonra başka bir yolcu aldıktan sonra bana verdi. Bende aldım vatandaşlık görevi olarak emniyete götürdüm. Aynı zamanda 153 ekipleri araç sahibini aramış. Çanta bende, ben de zaten karakola gidip teslim edeceğimi söyledim. Arkadaşlarda daha sonra bana telefon açtılar. Ben gelip içerisinde para olan çantayı teslim ettim. İçerisinde 150 bin Liraya yakın bir meblağ var. Taksicileri kötülüyorlar. Kötü olan insan parayı teslim etmez. Bu da yanlış algılanmasın” dedi. Takside unuttuğu ve içerisinde 150 bin lira olan çantasına kavuşan Tacikistanlı turist Muhammet Can Sattarov taksi sürücüsüne örnek davranışından dolayı teşekkür etti.

KAYNAK : İHA

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1