TANINMAZ HALE GELMİŞTİ! SAHTE DOKTOR HAKKINDA KARAR ÇIKTI

İstanbul Bakırköy’de kendini doktor olarak tanıtıp işlem yaptığı Kıymet Kaya’nın yüzünü tanınmaz hale getiren Banu Mülhim hakkında yeniden yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme Mülhim'in 3 yıl 4 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti. Bakırköy'de 2013 yı

TANINMAZ HALE GELMİŞTİ! SAHTE DOKTOR HAKKINDA KARAR ÇIKTI

Bakırköy'de 2013 yılında Kıymet Kaya, yüzündeki güneş lekelerinin tedavisi için bir güzellik merkezine başvurmuştu. Burada kendisini doktor olarak tanıtan Banu Mülhim, Kaya'nın karın bölgesinden liposuction yöntemiyle yağ alarak yüzüne enjekte etmişti. Kıymet Kaya'nın yüzü işlemin ardından morarıp su toplamıştı. Kaya, işlemi yapan Banu Mülhim hakkında şikayetçi olmuştu. Mülhim 'dolandırıcılık' ve 'taksirle yaralama' suçlarından yargılandığı davada beraat etmişti. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 21. Ceza Dairesi incelediği beraat kararının bozulmasına hükmetmişti. İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davanın karar duruşmasında müşteki Kıymet Kaya ile taraf avukatları hazır bulundu.
Duruşmada beyanda bulunan müşteki avukatı İsmail Şahin, "Sanık hakkında farklı bir mahkemede yapılan yargılama sonucu mahkumiyetine karar verilmiştir. Sanığın 'nitelikli kasten yaralama' ve 'nitelikli dolandırıcılık' suçlarından mahkumiyetine karar verilmesini talep ederiz" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1