TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İSPANYA'YA GİDİYOR: 27 YIL SONRA BİR İLK

Şentop'un yarın başlayacak İspanya ziyareti, 27 yıl aradan sonra Meclis Başkanı düzeyinde bu ülkeye yapılan ilk ziyaret olacak TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, yarın İspanya'ya gidecek. Meclis Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, 19-21

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İSPANYA'YA GİDİYOR: 27 YIL SONRA BİR İLK

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, yarın İspanya'ya gidecek.

Meclis Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, 19-21 Eylül'de İspanya'ya ziyarette bulunacak. Şentop, İspanya'da Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi Burak Akçapar tarafından karşılanacak. Akçapar, TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti onuruna büyükelçilikte akşam yemeği verecek.

Ziyaretinin ikinci gününde, Küresel Uluslararası İlişkiler Merkezinde (IE) farklı düşünce kuruluşlarından uzmanlar ve IE'nin hocalarından oluşan bir grup katılımcıyla bir araya gelecek olan Şentop, daha sonra İspanya Temsilciler Meclisi Başkanı Meritxell Batet ile görüşecek.

Şentop, Temsilciler Meclisi/Senato AB Karma Komisyonu Başkanı Susana Sumelzo ile Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Pau Mari-Klose ve beraberindeki parlamento heyetini kabul edecek.

İspanya Senato Başkanı Ander Gil ile görüşecek olan Şentop, ardından Granada'ya geçecek.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1