TOHUMLAR FİDANA FİDANLAR AĞACA!

Mayıs ayından bu yana biriktirilen meyve çekirdekleri vatandaşların bu duyarlı davranışı sayesinde toprağa ekilip filizlenecek. Binlerce insanın evlerinde biriktirdiği meyve çekirdekleri kargolarla İstanbul’un Pendik ilçesine gönderildi. Tükettikleri meyvelerin çekirdeklerini ç

TOHUMLAR FİDANA FİDANLAR AĞACA!

Tükettikleri meyvelerin çekirdeklerini çöpe atmak yerine doğal döngüye geri kazandıran vatandaşlar bu çekirdeklerden çıkacak yeni meyveler için şimdiden çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Ukteder'in Mayıs ayında duyurusunu yapmaya başladığı 'Geleceğe Tohum Ek' kampanyası tüm yurttaki duyarlı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Yaz mevsimi boyunca tükettikleri meyvelerin çekirdeklerini bu kampanya için kurutup biriktirdiler. Gönüllüler arasında Türkiye de ki büyük iş insanlarının bireysel katılımlarından, çocuklara kadar geniş bir yelpaze var. Toplanan tohumlar Pendik Belediyesi'nin destekleri ile 9 Ekim cumartesi günü Pendik Çamlık meyve bahçesine gönüllüler tarafından dikilecek.

Projenin hayata geçmesinde önemli rol oynayan Ukteder Derneği üyelerinden Songül Güney Çelik, hayata geçirdikleri bu projenin örnek teşkil edeceğini ve bu tarz projelerin artacağını dile getirdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1