TRABZON VAKA SAYILARINDA LİDER DURUMDA

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık vaka oranlarında en çok vaka görülen iller arasında Trabzon zirveye yükseldi. Açıklanan haritaya göre Trabzon’da 100 bin de 538.61 ile lider durumdayken, Malatya ve Rize olarak sıralandı. Yükselen vaka sayılarındaki son durumu Tr

TRABZON VAKA SAYILARINDA LİDER DURUMDA

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, "Sağlık bakanlığımızın açıkladığı şekilde Türkiye genelindeki haritadan görüldüğü gibi Trabzon'umuzda 100 binde 538.61 ile vaka sayımızda her gün gittikçe artış yaşandığı görülüyor. Valimizin talimatları doğrultusunda, Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışmalarımızı yürütmekte olup, okullarımızda çalışmalarımızı ve kontrollerimizi yürütmekteyiz. Vakalarla ilgili rehber öğretmenlerle ve yetkililerle takibimizi birlikte yönetiyoruz" dedi.

Trabzon genelinde günlük vaka sayılarının 500 üzerinde devam ettiğini belirten Usta,"Hastanelerimizdeki yoğun bakım ünitelerimde yatan 100 üzerindeki hastalarımızın yarısı entübe olarak tedavi görüyor.Özellikle aşının 60 yaş ve üzeri oranında aşılanmalarının olması bizleri sevindiriyor. 12-17 yaş aralığı ve 18-35 yaş aralığındaki vatandaşlarımızda da yüksek aşı oranını yakalayabilirsek, geleceğe çok daha umutlu bakacağımızdan eminiz" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1