TUNCELİ'DE PKK'YA BÜYÜK DARBE: ŞEHİDİMİZİN KANI YERDE KALMADI

Tunceli'deki PKK operasyonunda 1'i gri listede 4 terörist etkisiz hale getirilirken çok sayıda mağara/sığınak imha edildi, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Teröristlerin Karadeniz bölgesine geçiş güzergahı olarak da kullandığı Tunceli'de PKK son yılların en büyük

TUNCELİ'DE PKK'YA BÜYÜK DARBE: ŞEHİDİMİZİN KANI YERDE KALMADI

Tunceli'de terör örgütlerinin kış üstlenmesini ve teröristlerin bölgeler arası geçişlerini engellemek amacıyla 5 Şubat 2021'de "Eren 7-Munzur-Mercan" operasyonu başlatılmıştı. Başladığı günden bu yana 143 operasyonun icra edildiği operasyona 607 tim ve 9 bin 105 personel katıldı. Aralıksız devam eden operasyonlar kapsamında PKK/KCK silahlı terör ötümü mensubu 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden 1'i İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesi'nde "gri" kategoride aranıyordu. Operasyonlarda bölücü terör örgütü mensuplarınca barınma, üslenme ve depo olarak kullanılmakta olan 171 mağara/sığınak tespit edilirken bu mağara ve sığınaklar imha edilerek kullanılamaz hale getirildi. Operasyonlar sonucunda bir RPG-7 Roketatar, iki keskin nişancı tüfeği, üç M-16 piyade tüfeği, 5 AK-47 kaleşnikof piyade tüfeği, el bombaları ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Yine teröristlerin arazide tuzakladığı 21 el yapımı patlayıcı ve 202 kilogram patlayıcı madde imha edildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1