TÜRKİYE’NİN İLK ATIKSIZ FESTİVALİ

Adana’da ‘Coğrafya lezzettir’ sloganıyla 5.’si düzenlenecek olan; ‘Uluslararası Adana Lezzet Festivali’, Türkiye’de bir ilke imza atacak. 8-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival kapsamındaki atıklar geri dönüştürülüp, ‘Türkiye’nin ilk atıksı

TÜRKİYE’NİN İLK ATIKSIZ FESTİVALİ

Adana'da bu yıl, 'Coğrafya lezzettir' sloganıyla 5.'si organize edilen; 'Uluslararası Adana Lezzet Festivali', 8-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 3 gün sürecek olan ve Adana mutfağının dünyaya tanıtılmasını amaçlanan festivalle birlikte Türkiye'de bir ilke de imza atılacak. Festival boyunca oluşacak atıklar geri dönüşümü de sağlanacak ve böylece Türkiye'nin 'ilk atıksız festivali' de gerçekleştirilmiş olacak. Adana Valisi Süleyman Elban, "Yüz binlerce insanı Adana'da ağırlamaya hazırlanıyoruz" dedi.

50 MİLYON KİŞİ TAKİP ETTİ

Tanıtım toplantısında konuşan Adana Valisi Süleyman Elban, kentin Adana'nın tarım, turizm, gastronomi ve ticaret açısından yüksek bir potansiyele sahip bir kent olarak öne çıktığını vurguladı. Vali Elban, "Geçen yıl pandemi nedeniyle festivalimizi dijital ortamda yaptık. Olumlu tepkiler aldık ve yaklaşık 50 milyon insan bizim festivalimizi takip etti. 8-10 Ekim tarihinde muhtemelen yüz binlerce insan Adana'ya gelecek" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1