UZMAN İSİMDEN SON DAKİKA DEPREM AÇIKLAMASI: İZMİR'DEKİ DEPREM O ŞEHİRDE FELAKET OLURDU!

İzmir'de gerçekleşen 6.6 şiddetindeki depremin ardından deprem tehlikesi yeniden gündeme geldi. Son dakika açıklamasında bulunan Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik, İzmir'deki depremin benzerinin Antalya'da olması durumunda felaketi yaşayacakların

UZMAN İSİMDEN SON DAKİKA DEPREM AÇIKLAMASI: İZMİR'DEKİ DEPREM O ŞEHİRDE FELAKET OLURDU!

91 kişinin hayatını kaybettiği yüzlerce kişinin yaralandığı depreminin ardından haberleri peş peşe geliyor. 'da da çok sayıda riskli bina olduğunun altını çizen Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik depremle ilgili bölgesel bilim kurulları fikrini önerirken İzmir'deki depremin benzerinin Antalya'da yaşanması durumunda şehirde büyük bir felaket olacağının altını çizdi. Çeltik, daha önce Antalya'da büyük depremler olduğunu zamanla bunun tekrar edeceğini vurguladı.

Turizm kenti Antalya'nın tehdidi altında olduğunu açıklayan Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik, İzmir depremine benzer büyüklükte bir depremin Antalya'yı tanınmaz hale getireceğini belirtti. Çeltik, Antalya'da deprem olmadan yan yatan çok sayıda bina olduğunu da kaydetti.

İzmir'de cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem Ege ve Marmara bölgesinde hissedildi. Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik de çok sayıda can kaybının, yaralanmalarının ve yıkımların yaşandığı deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1