YARALI YAVRU DAĞ KEÇİSİNE MAKİNİSTTEN ŞEFKAT ELİ

Erzincan - Divriği arası raybüs seferi esnasına trenin çarpması sonucu yaralanan yavru dağ keçisini makinist trene alarak tedavi ettirmek üzere Erzincan’a getirip Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Erzincan Şube Müdürlüğü personellerine teslim etti. Erzincan – Divriği aras

YARALI YAVRU DAĞ KEÇİSİNE MAKİNİSTTEN ŞEFKAT ELİ

Erzincan – Divriği arası sefer yapan raybüs'ün İliç ilçesi Güllübağ mevkiinde trenin önüne aniden yavru dağ keçisi çıktı. Durmak için fren yapan makinist duramayarak dağ keçisine çarptı. Ayağından yaralanan dağ keçisini orada bırakmak istemeyen hayvan sever makinist Selahattin Sarıkaya dağ keçisini trene alarak tedavi ettirmek üzere Erzincan'a getirip tedavi ettirmek için yetkilere teslim etti.

33 yıllık makinist Selahattin Sarıkaya " Sefer esnasında aniden raylara annesi ile birlikte yavru dağ keçisi çıktı. Çarpmamak için fren yapsam da yavru keçi yaralandı. Aşağıya inip baktığımda ayağından yaralanmıştı. Yaralı bir şekilde bırakamadım. Hemen trene bindirdim, su ve süt vermemle birlikte kendine geldi. Daha sonra Erzincan'a kadar trenle yolculuk yaptıktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Erzincan Şube Müdürlüğünden gelen arkadaşlara teslim ettim" diye konuştu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Erzincan Şube Müdürü Kadir Kahraman, ise "arkadaşlarımız yaralı dağ keçisini teslim aldıktan sonra hemen tedavisine başladık. Şu an sağlık durumu iyi tamamen iyileştikten sonra ait olduğu doğaya serbest bırakılacak" diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1