T demek Tişört Demek

Sizlerde bir kot bir tişört yeter diyenlerden misiniz? Yoksa yaz kış tişört giyenlerden misiniz?

T demek Tişört Demek

Sizlerde bir kot bir tişört yeter diyenlerden misiniz? Yoksa yaz kış tişört giyenlerden misiniz? Belki de tişört üzerine gömlek giymektir aslında sizi anlatan. Ne kadar da çok alternatif var aslında saymaya devam edebileceğimiz. Peki bu tişörtler hayatımızın içinde ne zaman bu kadar girdi? Karizmanın destekçisi, baharın habercisi, ferahlığın ve özgürlüğün katma değeri olan bu tişörtleri tarihinden sizlere bahsetmek isteriz.

Kolları ve bedeni ve şeklini çağrıştırdığı için adını T harfinden alır. Genel olarak kolları kısa ve boyun kısmı yuvarlak üretiminde ağırlıklı olarak pamuğun tercih edildiği ve otomasyon sistemlerinin alıp başını gittiği dönemlerin sonucunda hem boyama baskı aşamasınd hem de kesimlerinde bir çok değişime maruz kalan tişörtler, Amerika Birleşik Devletleri' nin deniz kuvvetlerinin bahriyelilerinin göğüs kıllarının görünmesini engellemek amacıyla ile yapılan bir düzenleme olduğu söylense de, askerlerin soğuktan korunmalarına yönelik üniforma altına beyaz oldukça sade tasarlanmış bir iç giyim olarak da düşünüldüğü ve ilk çıkışı da bu olarak söylemektedir. Ve bu söylemin daha gerçekçi olduğu düşünülmektedir.

P.H. Habeş Knitting Company  etkisi, "gob" adı altında 1938 yılında satılan ürünler askerlerden sonra, önce liman çalışanları, hemen ardından çiftçiler ve madencilere uzanan yaz sıcağına çare olan tişörtün yaygınlaşması ile tişörtün anlamı bildiğimiz hareket kolaylığı ve ferahlık kavramlarını da taşımaya başlıyor. Hatta Merriam Webster bu tarihte tişört kelimesinin sözlük içeriğine dahil ediyor. Özel tasarım üretilen ve değeri Bir kaç TL ve birkaç bin TL arası değişen tişörtler böyle kısaca zamanda durdurulamaz yükselişinin ardına aldığı  rüzgarla günümüze kadar geliyor.

Tişörtlerin promosyon niteliği kazandığı, bir vitrin olarak tercih edildiği ve mesaj verdiği dönemler sayesinde tasarım tişört fikri ortaya çıkıyor.

Bu sayede herkes düşündüğü fikirleri gittiği her ortama hiçbir konuşma ve sözcüğe gerek duymadan lanse edebiliyor.

Tişört severlerin tasarım tişört tercih etmelerindeki en önemli unsurlardan biri de kaliteli baskı ve dizaynlarıdır.

Çünkü tişörtün hem kaliteli bir kumaştan üretilmesi ve baskı kalitesinin iyi yapılması uzun kullanmak için en önemli unsurlardan biridir.

İllüstrasyon tişört, son zamanlarda tasarım tişört tercih edilme sebeplerinden biridir. Çünkü fotoğraf doğadaki bir manzaranın doğru açılarla yakalanmasını en güzel şeklini alabilir, fakat illüstrasyon için doğa sınırları olmadığından uçsuz bucaksız bir hayal dünyasında neler çıkabileceğini kestirmek oldukça güçtür. Bu nedenle illüstrasyon sanatçılar her sene çıkardıkları inanılmaz işleri ile hepimizi şaşırtmaya devam ediyorlar. Bu sanata değer veren tişört sevenler de bu sayede illüstrasyon tişört fikrine sıcak bakıyorlar.

Kadın tişört modelleri ve sınırsız seçenekleri ile günlük hayatında bayanların tercih edeceği rahatlıkla kombinleyebileceği birçok ürün mevcut. Aynı seçenler erkek tişört modelleri için de bulunmakta.

Sizlerde hem tasarım hem de kaliteli tişört arıyorsanız, sınırsız renk ve model seçenekleri ile tasarımlarımızı gözden geçirebilirsiniz. Kaliteli baskısı sayesinde, uzun süre dayanıklılık garantisi tekaratercih sebeplerinizden biri olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı