ANLAMLI BAKIŞLAR İÇİN KÜÇÜK DOKUNUŞLAR

Dermatoloji Uzmanı Dr. Seda Erdoğan kişinin yüz ifadesinde ve estetik görünüşünde oldukça önemli bir yere sahip olan kaşların şeklinin ve yüzün diğer bölümlerine oranının, etnik köken, yaş ve cinsiyete bağlı olarak değiştiğini belirtti. 

ANLAMLI BAKIŞLAR İÇİN KÜÇÜK DOKUNUŞLAR

Kişinin yüzünün ifadesini etkileyen, kimi zaman şaşkın, hüzünlü, yorgun ve ağlamaklı gibi görünmesine neden olan kaşlar, küçük bir dokunuşla düzeltilebiliyor. Doğuştan kaş ile göz arasındaki mesafe kısa olanlar, düşük kaşlara sahip olanlar ve belli yaştan sonra kaşları düştüğü için olduğundan daha yaşlı görünenlerin sorununa çözüm ise iple kaş asma yöntemi.

Kaşların, alında ve göz çevresinde bulunan dokuların zayıflamaya başladığı yaşlarda genetik yatkınlık ve yerçekiminin de etkisiyle aşağı doğru indiğini ve üst göz kapaklarında sarkmalar oluştuğunu belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Seda Erdoğan, bu durumun kişide yorgun ve hüzünlü bir görünüme neden olduğunu söyledi. Sürekli hale gelen bu ifadenin zamanla kişiyi rahatsız etmeye başladığını kaydeden Dr. Erdoğan, ilerleyen teknolojiyle kaş askılama işlemlerinin bu şikayeti ortadan kaldırdığını ifade etti.

İPLE KAŞ ASMA EN SIK UYGULANAN YÖNTEM

Kaş kaldırma işleminin, kişiye daha genç bir görünüm ve gözlere daha anlamlı bir bakış kazandırmak için uygulandığını vurgulayan Dr. Erdoğan, sarkmış göz kapağı ve düşük kaş görünümünü düzeltmek amacıyla da bu işlemin yapılabileğini söyledi. Kısa sürede yapılması, kişiyi gündelik hayattan koparmaması ve anestezi riskleri içermemesi nedeniyle 'iple kaş asma yöntemi'nin en sık başvurulan yöntem olduğuna dikkat çeken Dr. Erdoğan, "Bu yöntemde deri altına yerleştirilen bazı ipler vasıtasıyla kaşlar yukarı doğru çekilir. Bu iplerin kalıcı veya emilebilen özellikte olanları mevcuttur. Özellikle orta yaşlı kadınlar tarafından sıkça tercih edilen iple kaş kaldırma tedavisi genç görünümün korumasını sağlar. Ayrıca işlem, düşük kaşlarla birlikte düşük göz kapağı sorunu olan kişilere da uygulanabilir" dedi.

20'Lİ YAŞLARDAN İTİBAREN UYGULANABİLİR

Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işleminin genellikle 35-60 yaş arasında daha genç ve dinamik görünmek isteyenlerin tercihi olduğunu anlatan Dr. Erdoğan, doğuştan kaş ile göz mesafesi kısa olanlarla, göz kapağı ve kaş düşüklüğü bulunanlara da 20'li yaşlardan itibaren ip askı yönteminin uygulanabileceğini belirtti. İşlemin yaklaşık 30 dakika içerisinde lokal anestezi eşliğinde acısız ve ağrısız olarak tamamlandığına dikkat çeken Dr. Erdoğan şöyle konuştu:

"İple kaş asma yapılırken eriyebilen ipler, ince uçlu iğneler yardımıyla hedef bölgeye sabitlenir. Kişi işlemden sonra operasyonun etkisini hemen görebilir ve günlük yaşantısına dönebilir. Yaşlılık belirtilerinin azalmasına ve bölgede genç ve gergin bir cilt görünümünün oluşmasına yardımcı olur. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde sonuçlar yaklaşık 2 yıl kadar dayanır. Operasyon öncesinde uzman hekiminizle mutlaka ayrıntılı görüşerek yüz tipinize ve ifadenize yakışan kaş şeklinin doğru belirlemesi oldukça önemlidir."

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul