ANTALYA'YA KAR GELİYOR

Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü 13 Ocak Çarşamba haset sebebi ile Balkanlar üstünden mevrut dargın ve yağışlı sistemin alanda iç kesimlerde karla alengir rahmet ve kar yağışı biçiminde görüleceği uyarısında bulundu.

ANTALYA'YA KAR GELİYOR

Antalya Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü, 8 Ocak Cumartesi gününden itibaren önümüzdeki haftaki iklim durumuyla ilgilendiren meydana getirdiği duyuruda, Antalya bölgesinin Orta Akdeniz üstünden mevrut ılık ve yağışlı iklim hacminin tesiri dibine gireceği belirtildi. Mevsim normallerinin 4 ile 8 etap üstünde seyreden iklim sıcaklıklarının, 11 Ocak Pazartesi ve 12 Ocak Salı günleri semt genelinde artarak 6 ile 12 etap için çıkacağını açıkladı.


ÇARŞAMBA'DAN İTİBAREN KAR VE SOĞUK


Duyuruda, gelecek hafta ortasında 13 Ocak Çarşamba haset itibarıyle ise bölgemizin batısından başlayarak iklim sıcaklıklarının çabucak düşerek zaman normalleri civarına ineceğinin kestirim edilmiş olduğu belirtildi. Duyuruda 10 Ocak Pazar gününden itibaren alanda rahmet ve boğanak baran halinde görülecek yağışların, Çarşamba gününden itibaren yurdumuza Balkanlar üstünden mevrut dargın ve yağışlı sistemin alanı de etkileyeceği ve iç kesimlerde karla alengir rahmet ve kar yağışı halinde görüleceği tabir edildi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul